Telefon
90873

TUVALET AÇMA

Son günlerde sektörümüzde en çok bahsedilen konulardan biri atık su giderlerinin tıkanması ve buna paralel olarak tıkanıklıkları açma yöntemleri. Hangi cihazlar ,hangi hizmetler veriliyor ,ücretler ne durumda,bu hizmet için hangi teknoloji kullanılıyor vs. Evet bunların tabiî ki konuşulması ve anlatılması gerekiyor.Fakat Biz kanalizasyon açma olarak istedik müşterilerimize çözüm yolunu anlatmadan önce problemin oluşumu engellemek için neler yapabilirler önce bunları anlatalım.Ve tecrübemiz ve ustalığımız neticesinde sahip olduğumuz bu birkaç küçük ve önemli tedbirleri sizinle paylaşıyoruz.
 
Öncelikle klozet ya da tuvalet tıkanıklıkları engellemenin ilk şartı iyi bir tesisatınızın olması gerekir. Tesisatınızın alt yapısı eklem bölgelerinde 45 derecelik dirseklerin kullanılması gerekir. Suyun eğiminin iyi verilmesi gerekir.
 
 
 
Tuvaletinizden su döküldüğü anda borunun içerisinde kalmaması gerekmektedir. Boruda suyun gidiş eğimi olmadığı vakit su boruda bekler ve katı atıklar borunun altına çöker zamanla da tıkanmaya yol açar. Bu mutfak gider borularında ve banyo gider boruların dada geçerli bir sebeptir.
 
Tuvalet tıkanıklığı  tiksinç bir durumdur.Bununla ilgili  birkaç sebep sunmak istedik.Sudaki kirecin zamanla tuvalet borularında yaptığı birikme sonucu olan tuvalet  tıkanması  yaşam alınınızı biranda alt üst eder.
 
 
 
Düzeltilmesi için belki’de  boruların değiştirilmesi gerekir. Bir başka nedeni ise tuvalet deliğine yerleştirilen yüksek mukavemetli tuvalet kapakları yüzünden oluşan durumdur. Hani şu plastik bardağa benzeyen ama tabanı açılıp kapanabilen kapaklar. Biçok evde karşılaştığımız problemlerden biridir.