Telefon
90873

KLOZET AÇMA

Son günlerde sektörümüzde en çok bahsedilen konulardan biri atık su giderlerinin tıkanması ve buna paralel olarak tıkanıklıkları açma yöntemleri. Hangi cihazlar ,hangi hizmetler veriliyor ,ücretler ne durumda,bu hizmet için hangi teknoloji kullanılıyor vs. Evet bunların tabiî ki konuşulması ve anlatılması gerekiyor.Fakat Biz İstanbul tesisat olarak istedik müşterilerimize çözüm yolunu anlatmadan önce problemin oluşumu engellemek için neler yapabilirler önce bunları anlatalım.Ve tecrübemiz ve ustalığımız neticesinde sahip olduğumuz bu birkaç küçük ve önemli tedbirleri sizinle paylaşıyoruz.
 
Öncelikle klozet ya da tuvalet tıkanıklıkları engellemenin ilk şartı iyi bir tesisatınızın olması gerekir. Tesisatınızın alt yapısı eklem bölgelerinde 45 derecelik dirseklerin kullanılması gerekir. Suyun eğiminin iyi verilmesi gerekir. Tuvaletinizden su döküldüğü anda borunun içerisinde kalmaması gerekmektedir. Boruda suyun gidiş eğimi olamadığı vakit su boruda bekler ve katı atıklar borunun altına çöker zamanla da tıkanmaya yol açar. Bu mutfak gider borularında ve banyo gider boruların dada geçerli bir sebeptir.
 
İkincisi çağdaş yaşamın vazgeçilmez parçalarından tuvalet kâğıtları. Pamuk ihtiva etmeyen ve büyük oranda polyesterden oluşan tuvalet kâğıtları klozetlerin en büyük düşmanı. Çünkü kaliteli kağıtlar kısa zaman içinde giderde erirken bu kağıtlar zamanla bir naylon gibi birikip gideri tıkıyor ve başınıza olmadık işler açıyor. Üçüncüsü ise belki komik gelecek ama küçük çocuklara tuvalette eşlik etmek.Neden bunu anlattığımızı söyleyeyim. Klozet tıkanıklığı için gittiğimiz bir daire uğraşlarımız sonucunda açılan gideri tıkayan şey acayip şaşırtmıştı bizi. Gideri tıkayan şey o akşamki misafirin haylaz çocuğuydu. Çocuk klozetin içine oyuncağını atıp sifonu çekmiş ve haliyle haylaz klozeti tıkayıvermiş. Dördüncüsü ise rögarlardaki problemler (Bu gibi durumlarda da Altun Sıhhi Tesisat olarak çözüm sunuyoruz) Bunlar sizin yapabilecekleriniz. Ama kalan kısmı için üzülmeyin gerisini biz hallederiz.